Вирощування імбиру вдома

Всім нам відомо про цілющі властивості імбиру і напевно кожен з нас хоча б раз смакував чаєм з імбирем, імбир бізнесякщо хтось і не чув то трохи розберемося в цілющих властивостях, і порахуємо скільки можна заробити.
Найдавніші письмові згадки про імбир зустрічаються в багатьох давньокитайських та давньоіндійських текстах. Давньоіндійський лікар Чарака (I-II століття до нашої ери), сказав про імбир так:
“Все, що є в імбирі — добре!”
Давайте порахуємо, що ж в ньому є. У 100 грамах імбиру міститься: 9 грам білку, 6 грам жиру, 59 грам – вуглеводів, 12 грам – харчових волокон.
Склад імбиру багатий вітамінами і мінералами. Найбільше він насичений вітамінами групи B, C, PP. Дуже високий вміст вітаміну E. Багато мінералів: кальцій, магній, калій, фосфор, залізо, цинк та ін.
За своїм складом імбир відноситься до класу афродизіаків, звідси його позитивні властивості, які впливають на підняття лібідо.
Аромат імбиру обумовлений високою вмісткіст’ю в ньому ефірних масел, а смак – цінгеролом. В прянощі містяться ліпіди, таніни, амінокислоти, цукор, крохмаль, смоляна кислота і живиця. До речі, їстівним є лише корінь імбиру, його використовують як прянощі до страв, додають до чаю, також імбир незамінний інгредієнт при приготуванні суші.вирощування імбиря

Тому у нас на імбир досить високий попит. А якщо є попит, то можна попробувати заробити адже корінь імбиру зараз надзвичайно виріс в ціні. А виростити його можна в домашніх умовах для цього,  потрібно купити свіжі кореневища імбиру довжиною 10-15 сантиметрів. Шкірка на них повинна бути гладкою, без видимих вм’ятин, на ньому обов’язково має бути кілька абсолютно здорових на вигляд бруньок. Далі потрібно розрізати кореневище на частини довжиною по 5-6 сантиметрів і переконатися, що на кожному шматку присутні бруньки, з яких будуть рости пагони.вирощування імбиря
Далі слід покласти шматки у воду на 2-3 дні для того, щоб побачити чи бруньки будуть іти в ріст(повинні набухнути). Для вирощування імбиру потрібно обов’язково вибирати великі горщики для посадки, бо пересадки імбир переносить важко. Горщик необхідно заповнити на 3/4 ґрунтовою сумішшю, що складається з рівних частин піску, рослинного компосту, глини та землі. На дні горщика обов’язково необхідно виконати дренажний отвір. Підготовлений для посадки шматок імбиру помістити в горщик горизонтально і присипати на три сантиметри ґрунтовою сумішшю. Після цього полити і поставити на сонячне місце. Стежити за постійною помірною вологістю ґрунту. Пагони з’являться приблизно через два тижні, після цього горщик прибрати від прямого попадання сонячних променів, але місце повинне бути достатньо освітленим. Надмірний полив може привести до загнивання кореня рослини.
Через кілька тижнів з паростків зросте струнка рослина, схожа на бамбук.

вирощування імбиря

mypassive-imbir

За кілька місяців у імбиру з’являться додаткові стебла. Зазвичай імбир починають вирощувати навесні, щоб до осені, коли рослина впаде в стан спокою, можна було обережно витягти його з горщика для зняття врожаю коренів.На коренях до того часу розмножаться пагони, частину з яких можна відрізати для вживання в їжу. Кореневища імбиру готові до збирання, коли мова йде про 10-15 сантиметрів в довжину, як правило це термін від 6 до 9 місяців.

вирощування імбиря

mypassive- imbir

При бажанні, кореневища можна збирати раніше, коли вони менші, тому що розмір не впливає на смак. Викопайте кореневища і видаліть стебло і листя. Промийте його водою і дайте йому повністю висохнути на сонці, якщо це можливо.
Зберігати кореневища можна в домашніх умовах в холодильнику протягом кількох тижнів. Або зберігати в темному, прохолодному місці, типу підвалу. Так імбир збереже свої корисні властивості. Якщо раптом знадобиться трохи кореня імбиру до того терміну, коли рослина вже готова для отримання врожаю, то можна обережно відгребти ґрунт і зрізати необхідний шматок, після чого знову засипати ґрунтом. На подальший розвиток рослини це не повинно позначиться, хоча в мене при пересадці почали відсихати пагони, тому краще дочекатися повного дозрівання.
Що ж, давайте порахуємо:
1 кілограм імбиру в залежності від сезону коштує близько 80 гривень, з одного кілограму вийде близько 20 кусків для посадки. Кожен кусочок дасть прирост в 250 грам. 20*250=5000 грам. Отже 5 кг. по 80 грн буде 400 грн. Звісно не так багато але можна його замаринувати і продавати в суші кухні вашого району. Ну зрозуміло тут як і в кожному бізнесі заробіток залежить від вас і ваших ідей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *