Пасивні доходи

Пасивний дохід це гроші, які працюють на тебе!

Пасивним доходом називають гроші, які ми заробляємо незалежно від того чи ходимо на роботу, чи ні.

Для цього необхідно створювати або накопичувати активи.

Активом можна вважати бізнес який не потребує наших щоденних зусиль, депозити в банку,

нерухомість чи земля яка здається в оренду, дивіденди, які підприємства виплачують акціонерам,

авторські гонорари, мережевий маркетинг, пенсія, розкручені сайти

Найкращі способи створити пасивний дохід

Зберігайте гроші в банку

Одним із джерел пасивного доходу є банки. Якщо ви розраховуєте накопичити або жити на відсотки від вкладу, то відкрийте вклад у банку в надійній валюті. Більшість банків входять у державну систему страхування внесків, тому оберіть банк з максимальним відсотком але і максимальним позитивним рейтингом.

Наприклад, якщо ви будете відкладати щомісяця всього по $ 100, то до пенсії у вас буде пасивний дохід більше $ 1000 (порівняйте з середньою  пенсією – в 10 разів менше), а після смерті залишите своїм онукам спадщину – понад $ 160 000. Тут ми взяли, що різниця між відсотком по вкладу та інфляцією дорівнює 6% (дуже реальний показник), і ви почали відкладати з 30 років, враховувався складний відсоток.

“Кишенькові гроші” зберігайте на банківській карті з відсотком

Щоб отримувати дохід з тієї суми, яку використовуєте протягом місяця, зберігайте суму поточних витрат, на банківській карті, по якій йде нарахування відсотків на залишок, цим як мінімум перекриєте всілякі комісії банку.

Наприклад, АТ “Райффайзен Банк” дає 0,01% на залишок якщо залишок менше 2000 грн. , 3% якщо на карті від 2000 – 10000 грн. Є банки з більш вигідними ставками, наприклад Прииват банк дає 11% річних на залишок по своїм карткам. При цьому ваші гроші на карті не заморожені, на відміну від вкладу, і ви можете їх використовувати в будь-який момент.

Участь у партнерських програмах

Якщо ви знаходитесь в бізнес-середовищі, наприклад, проводите тренінги та майстер-класи, то вам підійдуть багато партнерських програм, які пропонують компанії. Багато хороших IT-продуктів, які допомагають бізнесу, мають цікаві партнерські програми наприклад: дані ще опрацьовуються, якщо є пропозиції пишіть в коментаріях або на почту, буду радий викласти їх тут…

Наприклад, якщо ви залучите клієнтів то отримаєте пасивний дохід кожен місяць. При цьому, ви робите добру справу для компанії, партнером якої ви є, і тим людям, яким порекомендуєте продукт, тому що це буде реально допомагати їм у бізнесі.

–  Інвестуйте в нерухомість

Це, мабуть, один з найпростіших способів інвестування але не дешевий. Квартири коштують в середньому 1000 $ за метр квадратний. За статистикою, близько 30% житла  купується заради інвестицій. Крім того, що ціна на нерухомість постійно зростає, ви можете самі жити в квартирі і заощаджувати десятки тисяч рублів на оренді.

Щоб грамотно інвестувати в нерухомість, подружіться з розумним агентом – друг, який працює в нерухомості, є майже у кожного. Він підкаже правильне рішення. Головне, не купувати нерухомість в момент, коли її ціна знаходиться на піку.

–   Допомагайте друзям створювати бізнес за невелику частку

Якщо ви займаєтеся інтелектуальною діяльністю, то вас, швидше за все, оточують інтелектуальні та активні люди, багато з яких хочуть почати свій власний бізнес. Допомагайте їм у цьому! За невелику частку в бізнесі, наприклад, 1-5% залежно від обсягу і користі вашої роботи.

Зазвичай початківці підприємці охоче погоджуються на такі умови, бо їм буде потрібна допомога не тільки інтелектуальна або порадою, а й емоційна підтримка. Особливо важлива підтримка не просто від сторонньої людини, а від того, хто кровно зацікавлений в успіху нового підприємства.

Інвестуйте в акції

Інвестиції в акції один з найскладніших видів створення пасивного доходу. Це вимагає від вас великої заглибленості в ринок цінних паперів і уявлення, куди розвивається індустрія загалом. Добре, якщо такі знання ви отримуєте як “побічний продукт” від своєї основної діяльності, тоді інвестиції в цінні папери можуть створити вам хороший пасивний дохід.

Якби ви 12-14 років тому витратили 1000 $ на акції Apple, то зараз вони б коштували близько 100 000 $, плюс ви отримували б близько 1600 $ дивідендами на рік.

Відкрийте власний бізнес

Це, звичайно, не  пасивний дохід. Але з часом можна відійти від справ, молодим та багатим з непоганим пасивним доходом. За статистикою, тільки кілька відсотків людей роблять спроби створити свій власний бізнес, і 90% компаній закриваються в перший рік свого існування. Підприємництво – це особливий вид діяльності, дуже складний, який вимагає повної віддачі.

Але, як на мене, значно страшніше прокинутися в 65 років і зрозуміти, що пенсія це повна лажа і залишилися доживати десятиліття будеш жити на пенсію від держави, якій буде вистачати тільки на ліки.

Займайтеся прямими інвестиціями в компанії

Багато серійні підприємці після свого третього або п’ятого успішного бізнесу розуміють, що досягли своєї межі як управлінці і займатися операційним управлінням компаніями їм вже не дуже цікаво. Тоді вони починають займатися прямими інвестиціями в нові компанії, отримуючи за це частку в них.

Так, наприклад, Пітер Тіль, засновник PayPal став першим інвестором молодого тоді стартапу Facebook – вклав $ 500 000 за 10% компанії. Зараз йому належать 3% компанії, що виросли в ціні в 12 000 разів і коштують $ 6 млрд.

Багато наступних своїх інвестицій Пітер Тіль (як і інші успішні підприємці) робить через створені ним венчурні фонди, в яких наймані менеджери допомагають підбирати перспективні проекти та проводити їх оцінку.

Також читайте…

Як створити пасивний дохід?