Перепелина ферма – бізнес ідея

Перепелина ферма – бізнес ідея

Як відомо, перепелині яйця дуже затребувані у всьому світі. Кожному вони відомі своїми унікальними лікувальними властивостями. Більше того, цілющі властивості перепелиних яєць і м’яса відомі людині з давніх часів. Згадки про їх вживанні в їжу в якості лікування та профілактики згадується в документах стародавнього Єгипту. Японці свого часу вивезли з Китаю партію перепелів, зацікавившись їх унікальними якостями. Після трагедії Хіросіми, японці дуже велику увагу приділили вивченню продуктів, що виводять радіонукліди з організму. У процесі складання оптимального раціону для японців, було постановлено в обов’язковому порядку вживати щодня перепелині яйця (2-3 штуки), особливо дітям і по можливості дорослим.

Перепелині яйця сприяють розумовому розвитку дітей і для чоловіків вони краще, ніж віагра. На відміну від інших птахів, перепела не хворіють на сальмонельоз. Тобто перепелині яйця можна вживати в сирому вигляді, а значить в організм надходить набагато більше корисних речовин, які втрачаються при термічній обробці продукту. М’ясо перепелів не менше популярне. Своїми дієтичними властивостями воно перевершує не тільки курку, а й кролика.

Враховуючи все вище перелічене (а це лише мала частина переваг перепелиних яєць і м’яса), можна з упевненістю сказати, що перепелина ферма – довгостроковий і надійний джерело доходу і здоров’я. А прочитавши все нижчевикладене, скласти бізнес план перепелиній ферми ви зможете без особливих труднощів.

Перепели самі по собі пташки невибагливі і особливого догляду не потребують. Для власних цілей або для старту своєї справи перепелів можна розводити навіть в умовах міської квартири. Для цього будуть потрібні клітки для папуг або канарок. Єдине, що необхідно для вдалої несучості – дотримання збалансованого правильно підібраного харчування та дотримання температурного і світлового режиму.

Кількість перепелів на Вашій фермі вибирайте самі. Але врахуйте, що поголів’я більше 1 тисячі може бути нерентабельним: потрібна додаткова робоча сила, удосконалення поїльной системи, доведеться закуповувати додаткове обладнання для перепелиній ферми, виникнуть питання, пов’язані з постачанням кормів і транспортуванням продукції.

На жаль, домашні перепілочка втратила інстинкт висиджування, тому без інкубатора не обійтися. Врахуйте, що магазинні яйця не придатні до інкубування. При транспортуванні яйця пошкоджуються, тому при перевезенні «майбутньої ферми» на далеку відстань, будьте готові втратити близько 50% яєць.

Якщо ви купуєте триденних пташенят перепелів, тут проблем менше, але ви повинні привезти в уже заздалегідь підготовлене приміщення, з готовими клітками, поїлками і кормом. Справа в тому, що молоді пташки дуже чутливі і вимогливі до харчування. Тому найменші порушення можуть призвести до ослаблення всього поголів’я. Вимоги до приміщення для кліток наступні. Приміщення повинно бути добре провітрюваним, але без протягів. Свіже повітря повинне надходити регулярно, однак подбайте, щоб вашим перепілочкам не дуло. Ізолюйте клітку від доступу інших тварин (птахів, кішок, собак). Пролітаючі повз птахи можуть спровокувати стрес у перепілок. Освітлення не повинно бути яскравим – це також негативно позначається на «настрої» несучок. Світловий день повинен тривати близько 16 годин, але не менше 12. Температура в приміщенні, де знаходяться клітки, повинна бути 18-20 С. Мінімальна температура – 16 С. Дотримання цих простих правил позбавить ваших перепілок від стресу і не дасть впасти несучості.

Щодо годування перепелів – основними інгредієнтами є пшениця і кукурудза. Природно, ці зернові повинні бути подрібненими. Можливе додавання інших зернових культур до 15%. Необхідно додавання крейди, черепашок, вітамінів. На практиці тих, хто займається розведенням перепелів, на 1 птицю в місяць йде близько 1,1 кг комбікорму.

Вода в поїлках перепелів повинна бути завжди. При чому міняти її треба 3-4 рази на день – не можна допускати застою води. При великому поголів’я перепелів актуальна поїльна система з проточною водою.

Для виробництва яєць вам потрібні тільки курочки. Наявність півників можливо, але гострої необхідності в цьому немає. Тим більше, в деяких джерелах стверджують, що незаплідненне яйце перепілки набагато корисніше. У віці 1,5 місяця перепілки починають нестися і за рік зносять близько 300 яєць. Це означає, що 200 курочок в день знесуть близько 160 яєць. Після 1,5 років несучість знижується і таких перепілок забирають на забій, так як подальше утримання таких особин нерентабельне.

Для виробництва м’яса підійдуть як курочки, так і півники. Посадка в клітини може бути більш щільною, освітлення більш тьмяним. Вода і корм повинні бути присутніми завжди. У віці 1 місяця слід відокремити півників від курочок. До двох місячного віку перепела досягають своєї фізичної зрілості і подальше їх годування не доцільне і несе додаткові витрати. Перед забоєм птахів перестають годувати за 12 годин. Вага перепела залежно від породи може становити від 80 до 150 гр.

Насправді, вирощування перепелів (будь то виробництво м’яса чи яєць) – справа не дуже клопітка. Перепели – птахи не занадто вимогливі. Зате користі вам і оточуючим принесуть дуже багато. Бізнес перепелиної ферми допоможе розбагатіти всім завзятим людям які цього хочуть, тому що рентабельність такої ферми дуже велика.
Приблизний розрахунок
Витрати:
1 перепілка – 10 грн., 200 перепілок – 2 000 грн.
1 місяць – 210 кілограм корму, 18 місяців – 3 600 кг. корму, це близько 3 600 гривень.
І того, основні витрати на 1.5 роки орієнтовно 6 000 грн. за умови що у вас є приміщення і працювати будете самі.
Прибуток:
1 яйце – 50 коп., 200 перепілок 160 яєць в день, це приблизно 80 гривень.
За 1.5 років це приблизно 86 400 яєць і близько 43 200 гривень.
Тушка перепілки коштує – 50 гривень, 200 тушок це – 10 000 грн.
Отже, нечистий прибуток складає – 53 200 грн., з 200 перепелів за півтора роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *