Оренда салону краси – бізнес ідея

Оренда салону краси – бізнес ідея

 

Бізнес план салону краси скласти легко. До послуг перукаря кожен з нас звертається регулярно. Навіть ті представниці слабкої статі, які є власницями коси до п’ят, періодично відвідують перукаря, щоб освіжити стрижку. На сьогоднішній день перукарню в чистому вигляді не зустрінеш – відкриття салону краси є більш виправданим і вигідним. Дійсно, послуги косметолога та майстри манікюру стали не менш популярними, ніж послуги зі стрижки та фарбування волосся. І стосується це не тільки жінок. Так що ми пропонуємо вам чергову не позбавлену підстав ідею, як заробити гроші на бажанні людей бути красивими.

 

Основні принципи

Якщо ви вирішили таки відкрити салон краси, то ви зіткнетеся з такими моментами:

пошук приміщення і його оренда (купівля);

ремонт приміщення салону краси (косметичний або тематичний);

офіційне оформлення документів;

підбір персоналу;

становлення цінової політики.

Для початку, визначтеся з масштабом і аудиторією свого салону. Припустимо, для створення великої мережі хороших салонів відразу знадобиться близько 6 млн $. В такому випадку вам знадобляться інвестори і партнери. Для відкриття ж одного салону знадобиться від 10 000 до 20 000 $ і ця сума, погодьтеся, виглядає більш доступною.

 

Вибір місця для салону краси

 

Багато хто, з початківців в даній сфері, вважають, що відкривши салон преміум-класу в центрі міста можна відразу стати мільйонером. Але факти говорять про інше – записатися на манікюр в мідл-салоні «на сьогодні» найчастіше неможливо, в той час як в салонах з більш високими цінами це зробити набагато простіше. Ще один факт – відкриття мідл-салону обійдеться вам від 8 000 $.

 

При виборі місця обійдіть райони, де ви збираєтеся відкривати свій салон. Зверніть увагу на наявність супермаркетів, ринків, інших магазинів, кількість банкоматів … Загалом на всі елементи зручного життя – чим їх більше, тим краще. Це свідчить про те, що жителі даного району звикли вирішувати всі свої насущні проблеми не виїжджаючи за його межі (району).

 

Вибір приміщення

 

Певних норм саме для салонів краси в законі не прописано, тому приміщення повинно відповідати стандартам приміщень сфер послуг. Салон краси не може перебувати в будівлі шкіл, дитячих садків, санаторіїв. Можна розташовувати салон краси на першому або цокольному поверсі житлового будинку. У відповідності з певними нормами, площа повинна бути не менше 60 кв. м.

Оренда приміщень під салон краси – плюси і мінуси

Існує кілька варіантів відкриття свого салону:

 

  1. Оренда приміщення.

 

Оренда приміщень під салон краси має певні плюси: у разі невдалого вибору місць, Ви можете розірвати договір з орендодавцем і переїхати в інше місце. Але майте на увазі, що орендодавець сам може розірвати з вами договір без особливих на те причин і в самий невідповідний момент, або ж просто підняти орендну плату.

 

  1. Купівля приміщення.

 

Купити приміщення під салон краси доцільно з тієї точки зору, що ви жодним чином не будете залежати від орендодавця. Ризик полягає в тому, що вибір місця може виявитися невдалим. Або ж салонний бізнес виявиться не для вас. Але в цьому випадку ви зможете здавати вже придбане приміщення в оренду. Як варіант, можлива і оренда салону краси – тобто ви здаєте в оренду не саме приміщення, а весь налагоджений бізнес. Останнім часом це дуже поширений вид заробітку.

 

  1. Віртуальний салон краси онлайн.

 

Досить таки специфічний вид діяльності. Повноцінним салоном краси це назвати не можна, але відвідувачів на таких сайтах завжди дуже багато. Відповідно, витрати на відкриття подібного салону будуть ні на один порядок менше.

 

Ремонт приміщення

 

Якщо ви починаєте бізнес з нуля, то оренда або купівля приміщення під салон краси переллються в капітальний ремонт. Косметичний ремонт можливий при оренді салону краси.

 

Важливим моментом є те, що стіни, підлога і стеля повинні бути облицьовані таким матеріалом, який легко миється. Перед початком ремонту ретельно вивчіть нормативи для приміщення салону краси, інакше ризикуєте надовго затримати відкриття начебто 100% готового салону.

 

До зонування салону краси також підійдіть з розумом: по-перше, існують певні вимоги для певних косметичних послуг (припустимо, в залі манікюру і педикюру коефіцієнт природного освітленості повинен бути більш, ніж 1,5%, а для решти майстрів – не менше 1% ), по-друге, якщо ви надто заощадите простір, то втратите загальний вигляд салону і позбавите як майстрів, так і клієнтів комфорту та зручності.

 

Перед ремонтом також продумайте, чи буде ваш салон стандартним, або ж ви віддаєте перевагу підійти до цього з творчістю і додати родзинку. У другому варіанті пощастило, якщо ви самі володієте даром дизайнера. В іншому випадку доведеться сплатити послуги дизайнера-проектувальника, які сьогодні недешеві.

 

Обладнання

 

Найчастіше, обладнання для салону краси є стандартним. Коли будете закуповувати обладнання, в першу чергу відштовхуйтеся від побажань співробітників – саме майстрам вашого салону працювати з цим обладнанням, а вони-то вже точно знають, з чим їм буде зручніше і ефективніше працювати.

Можна купити і бувше у вжитку обладнання. Такі послуги пропонують найчастіше салони краси, які з тієї чи іншої причини змінюють старе обладнання (наприклад, прийом на роботу примхливого майстра або зміна інтер’єру) або ж зовсім припиняють свою діяльність. При закупівлі б / в обладнання ви заощадите близько 50%, але уважно перевіряйте справність всього обладнання і його частин.

 

Персонал

 

Мінімальний штат стандартного салону: адміністратор, 4 майстра-перукаря, 2 майстра манікюру-педикюру, 2 косметолога, прибиральниця. Це приблизний колектив салону з урахуванням позмінної роботи.

Приймати на роботу краще досвідчених, але тим не менш молодих майстрів.

Вікова категорія для перукарів вважається оптимальною 21-28 років. У такому випадку молоді люди вже не легковажні і більш серйозно ставляться як до роботи, так і до поставленого завдання, і вони сучасні і спостерігають за тенденціями моди.

Щодо косметолога і майстри манікюру і педикюру – досвід роботи у таких фахівців повинен бути не менше 2 років.

Оплата праці

Оптимальним варіантом буде прийом співробітників «по трудовій» на мінімальну зарплату + бонуси. У такому випадку ви позбавляєте себе від зайвих непорозумінь і головних болів в податковій, і майстри задоволені.

Який відсоток віддавати майстру, а який забирати в касу – Ваше особисте рішення. Але майстер-перукар отримує в середньому 30-40% (без урахування чайових). І не занижуйте оплату праці своїх співробітників – це дуже підвищує спокуса працівників приймати «лівих» клієнтів і прийом клієнтів салону на дому. Для більш чіткого контролю приховування доходів безпосередньо на робочому місці, адміністратор повинен самостійно контролювати кількість клієнтів кожного майстра і вид послуги, яка була надана. Для цього адміністратором повинна бути наближена вам людина, або взагалі можете зайнятися цим самостійно.

 

Бізнес план салону краси

 

Витрати на старті:

Офіційне оформлення (реєстрація ІП, виготовлення печатки, отримання всіх дозволів і т.д.) -1000 $

Оренда приміщення (вважаємо з обладнанням)  – 1 500 $ залежно від місця розташування.

Капітальний ремонт приміщення – 5 000 $

Інші витрати (виготовлення вивіски, брошур, підключення телефону, сигналізації) – ще близько 1 500 $

Разом: 9 000 $

 

Щомісячні витрати:

Оренда приміщення – 1 500 $

Комунальні послуги – 150 $

Витратні матеріали – 200 $

Заробітна плата персоналу – 1 200 $ (офіційно)

Податки – 500 $

Разом: 3 550 $

 

Дохід у місяць:

Один майстер-перукар обслуговує до 10 клієнтів на день. Середня вартість послуг – 75 грн. Тож маємо 4 * 10 * 75 = 3 000 грн. в день і 3 000 * 30 = 90 000 грн. в місяць

Майстер педикюру та манікюру обслуговує в день близько 6 клієнтів. Вартість послуги в середньому 100 грн. Тож маємо 2*6 * 100 = 1 200 грн. в день і 1 200 * 30 = 36 000 грн. в місяць.

Косметолог приймає в день 4 людини і вартість його послуг в середньому 200 грн. Маємо 2 * 4 * 200 = 1 600 грн.  в день і 1 600 * 30 = 48 000 в місяць.

Маємо такий результат – 90 000 + 36 000 + 48 000 = 174 000 гривень. Як на мене, непогано!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *