Виготовлення мангалів і коптилень.

Виготовлення мангалів і коптилень.

Приготування їжі на відкритому вогні можна назвати справжнім шедевром кулінарії і ні одна страва, приготовлена використовуючи найсучасніші побутові пристрої, не порівняється зі смаком,  соковитих та хрустких страв приготованих на відкритому вогні. Саме тому мангал, барбекю, коптильня традиційно користуються високим попитом. Якщо добре наловчитись, то можна виготовляти досить непогані і якісні мангали. Ціна таких мангалів коливається в районі 1 тис. гривень. Також можна виготовляти  шампура, на шампура нам необхідна товщину матеріалу мінімум 2мм, вартість листа близько 3,5 тисяч. З одного такого листа можна виготовити 390 шампурів, а набір з 6 звичайних шампурів вартує мінімум 300 гривень. А 66 комплектів ми можемо продати за 19 тисяч. Досить непогано якщо врахувати, що на початках ми можемо обійтися лише болгаркою.

Відповідно, бізнес по виготовленню їх можна рахувати надзвичайно прибутковим. Можливо виробництво стаціонарних мангалів, які відмінно підходять для приватного будинку або дачі, а також можуть використовуватися в якості обладнання для приготування їжі на відкритому вогні в ресторанах і кафе. Крім цього, досить широко здійснюється виготовлення переносних мангалів і коптилень. Ці легкі, портативні металовироби прекрасно підходять для використання під час пікніка або риболовлі. Невелика вага і компактні розміри дозволяють легко перевозити їх у багажнику автомобіля, швидко встановлювати і демонтувати практично на будь-якому майданчику.

Мангал, бізнес , виготовлення мангалів

Слід зазначити, що виготовлення коптильні або мангала, незважаючи на уявну простоту, являє собою досить складний процес. Це пов’язано, насамперед, з тим, що будь який мангал експлуатується в досить жорстких умовах. В процесі експлуатації коптильня або мангал піддається впливу цілого ряду руйнівних чинників. До основних з них можна віднести високі температури, і атмосферні дії, пов’язані з використанням на відкритому повітрі. У зв’язку з цим виробництво мангалів повинно здійснюватися з матеріалів, здатних протистояти корозії та високим температурам для забезпечення максимальної довговічності. В якості такого матеріалу можна розглядати особливі марки нержавіючої сталі.

Велике значення має технологія, за допомогою якої здійснюється виробництво коптилень і мангалів. Найважливішими параметрами в цьому відношенні можна назвати товщину металу і якість виконання зварного шва. Ці показники характеризують термостійкість, а значить – безпосередньо впливають на довговічність і надійність металовиробу. При цьому слід зазначити, що нержавіюча сталь досить складно піддається зварювання. Нержавіюча сталь може зварюватись за допомогою різних методів дугового зварювання, таких як ручна дугова зварка MMA

вартість апарату близько 5 тисяч гривень,Мангал, бізнес , виготовлення мангалів

аргонодугового зварювання вольфрамовим електродом TIG вартість такого апарату від 15 тисячМангал, бізнес , виготовлення мангалів

 

і напівавтоматичне зварювання MIG / MAG універсальний апарат вартує близько 30 тисяч.Мангал, бізнес , виготовлення мангалів

 

Зварювання нержавіючих сталей трохи більш складний процес, ніж зварювання звичайної вуглецевої сталі. Фізичні властивості нержавіючої сталі відрізняються від звичайної сталі, що і робить процес зварювання більш важким і вимагає попереднього нагрівання.

Розглянемо варіанти зварки.

Ручна дугова зварка MMA нержавійки.

Для ручного дугового зварювання нержавіючої сталі існує два основних типи електродів. Електроди першого типу, з основним покриттям, використовуються тільки на постійному струмі на зворотній полярності («+» на електроді). В якості основного покриття найбільш часто використовуються переважно карбонати кальцію і магнію.Мангал, бізнес , виготовлення мангалів

Електроди другого типу – з рутиловим покриттям, в основному з двоокису титану, можуть бути використані при зварюванні на змінному струмі і постійному струмі зворотної полярності. Вони значно перевершують електроди з основним покриттям, завдяки стабільності горіння дуги і зменшення розбризкування при зварюванні.

Обидва типи електродів добре використовуються у всіх просторових положеннях. Тим не менш, електроди з рутиловим покриттям, як зауважують зварювальники, працюють краще в нижньому положенні. Покриті електроди для дугового зварювання повинні зберігатися при нормальній кімнатній температурі в сухому місці.

 

Аргонодугове зварювання TIG нержавіючої сталі.

Аргонодугове зварювання TIG широко використовується для зварювання тонких листів з нержавіючої сталі. В якості захисного зварювального газу найбільш часто використовується 100% аргон. Для автоматичного зварювання іноді застосовують аргонно-гелієву суміш.Мангал, бізнес , виготовлення мангалів

Аргонодугове зварювання може бути без подачі присадного дроту (для зварювання тонкого металу), так і з подачею, вручну або автоматично.

 

Напівавтоматичне зварювання MIG MAG

Процес напівавтоматичного зварювання MIG MAG широко використовується для товстих матеріалів, так як це дозволяє збільшити продуктивність завдяки швидкості зварювання. Використовуваний захисний зварювальний газ – суміш аргону і вуглекислоти в співвідношенні 98% Ar / 2% CO2. Замість вуглекислоти може використовуватися кисень. Вміст кисню збільшує зволожувальність по краях зварювального шва.

При напівавтоматичному зварюванні нержавійки використовуються кілька процесів таких, як зварювання короткою дугою, зварювання із струменевим перенесенням і імпульсна зварка. Зварювання короткою дугою застосовується при зварюванні тонкого металу, струменеве перенесення – для зварювання більш товстих виробів.

Перевагою імпульсного процесу зварювання є те, що він є найбільш керованим процесом. Метал зварювального дроту переходить в зварювальну ванну завдяки подавальним імпульсам. Кожен імпульс – одна зварювальна крапля. Завдяки цьому знижується середній струм горіння дуги, отже, і тепло вкладення, що дуже важливо при зварюванні нержавійки. Зменшується зона термічного впливу.

Крім того, при імпульсному зварюванні практично відсутні зварювальні бризки, що значно економить зварювальні матеріали (зварювальний дріт для нержавійки – дорогий продукт) і збільшує продуктивність, скорочуючи час на зачистку зварювального шва. Окрім зварювального обладнання нам потрібно ще буде різальне та зачисне, вартість близько 3 тисяч.

Розрахунок

Лист нержавійки розміром 3х1020х2380мм і вагою (56кг) обійдеться в 5 тисяч гривень, але нам достатньо листа товщини 1,5 мм який обійдеться нам в 2,5 тисяч гривень. З одного такого листа можна виготовити від 10 складних і до 50 самих простих мангалів. Самий простий мангал коштує в районі 250 гривень, а це 12 тисяч гривень з одного листа.

Якщо добре наловчитись, то можна виготовляти досить непогані і якісні мангали. Ціна таких мангалів коливається в районі 1 тис. гривень. Також можна виготовляти  шампура, на шампура нам необхідно товщину матеріалу мінімум 2мм, вартість листа близько 3,5 тисяч. З одного такого листа можна виготовити 390 шампурів, а набір з 6 звичайних шампурів вартує 300 гривень. А 66 комплектів ми можемо продати за 19 тисяч.  

Можна виготовляти мангали із звичайної сталі, ціна на такі мангали нижча, але простота, доступність матеріалів та швидкість їх виготовлення дозволяє компенсувати нижчу вартість.

Схеми мангалів

Мангал, бізнес , виготовлення мангалів

Мангал, бізнес , виготовлення мангалів

Мангал, бізнес , виготовлення мангалів, схема мангала

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *