Виготовлення мангалів і коптилень.

Виготовлення мангалів і коптилень.

Приготування їжі на відкритому вогні можна назвати справжнім шедевром кулінарії і ні одна страва, приготовлена використовуючи найсучасніші побутові пристрої, не порівняється зі соковитими та хрусткими стравами приготовленими на природі. Саме тому мангал, барбекю, коптильня традиційно користуються високим попитом. Відповідно бізнес по виготовленню їх можна рахувати надзвичайно прибутковим. Можливо виробництво стаціонарних мангалів, які відмінно підійдуть для приватного будинку або дачі, а також можуть використовуватися в якості обладнання для приготування їжі на відкритому вогні в ресторанах і кафе. Крім цього, досить широко здійснюється виготовлення переносних мангалів і коптилень. Ці легкі, портативні металовироби прекрасно підходять для використання під час пікніка або риболовлі. Невелика вага і компактні розміри дозволяють легко перевозити їх у багажнику автомобіля, швидко встановлювати і демонтувати практично на будь-якому майданчику.
my passive mangal
Слід зазначити, що виготовлення коптильні або мангала, незважаючи на уявну простоту, являє собою досить складний процес. Це пов’язано, насамперед, з тим, що будь який мангал експлуатується в досить жорстких умовах. В процесі експлуатації коптильня або мангал піддається впливу цілого ряду руйнівних чинників. До основних з них можна віднести високі температури, і атмосферні дії, пов’язані з використанням на відкритому повітрі. У зв’язку з цим виробництво мангалів повинно здійснюватися з матеріалів, здатних протистояти корозії і високих температур для забезпечення максимальної довговічності. В якості такого матеріалу можна розглядати особливі марки нержавіючої сталі.
Велике значення має технологія, за допомогою якої здійснюється виробництво коптилень і мангалів. Найважливішими параметрами в цьому відношенні можна назвати товщину металу і якість виконання зварного шва. Ці показники характеризують термостійкість, а значить – безпосередньо впливають на довговічність і надійність металовиробу. При цьому слід зазначити, що нержавіюча сталь досить складно піддається зварювання. koptilka my passiveНержавіюча сталь може зварюватись за допомогою різних методів дугового зварювання, таких як ручна дугова зварка MMA, аргонодугового зварювання вольфрамовим електродом TIG і напівавтоматичне зварювання MIG / MAG.

Зварювання нержавіючих сталей трохи більш складний процес, ніж зварювання звичайної вуглецевої сталі. Фізичні властивості нержавіючої сталі відрізняються від звичайної сталі, що і робить процес зварювання більш важким і вимагає попереднього нагрівання.

Розглянем варіанти зварки.

Ручна дугова зварка MMA нержавійки.
Для ручного дугового зварювання нержавіючої сталі існує два основних типи електродів. Електроди першого типу, з основним покриттям, використовуються тільки на постійному струмі на зворотній полярності («+» на електроді). В якості основного покриття найбільш часто використовуються переважно карбонати кальцію і магнію.

Електроди другого типу – з рутиловим покриттям, в основному з двоокису титану, можуть бути використані при зварюванні на змінному струмі і постійному струмі зворотної полярності. Вони значно перевершують електроди з основним покриттям, завдяки стабільності горіння дуги і зменшення розбризкування при зварюванні.

Обидва типи електродів добре використовуються у всіх просторових положеннях. Тим не менш, електроди з рутиловим покриттям, як зауважують зварювальники, працюють краще в нижньому положенні. Покриті електроди для дугового зварювання повинні зберігатися при нормальній кімнатній температурі в сухому місці.

Аргонодуговая зварювання TIG нержавіючої сталі
Аргонодуговая зварювання TIG широко використовується для зварювання тонких листів з нержавіючої сталі. В якості захисного зварювального газу найбільш часто використовується 100% аргон. Для автоматичного зварювання іноді застосовують аргонно-гелієву суміш.

Аргонодуговая зварювання може бути без подачі присадного дроту (для зварювання тонкого металу), так і з подачею, вручну або автоматичною.

Напівавтоматичне зварювання MIG MAG
Процес напівавтоматичного зварювання MIG MAG широко використовується для товстих матеріалів, так як це дозволяє збільшити продуктивність завдяки швидкості зварювання. Використовуваний захисний зварювальний газ – суміш аргону і вуглекислоти в співвідношенні 98% Ar / 2% CO2. Замість вуглекислоти може використовуватися кисень. Вміст кисню збільшує смачиваемость по краях зварювального шва.

При напівавтоматичному зварюванні нержавійки використовуються кілька процесів таких, як зварювання короткою дугою, зварювання із струменевим перенесенням і імпульсна зварка. Зварювання короткою дугою застосовується при зварюванні тонкого металу, струменевий перенесення – для зварювання більш товстих виробів.

Перевагою імпульсного процесу зварювання є те, що він є найбільш керованим процесом. Метал зварювального дроту переходить в зварювальну ванну завдяки подаються імпульсам. Кожен імпульс – одна зварювальний крапля. Завдяки цьому знижується середній струм горіння дуги, отже, і тепловкладення, що дуже важливо при зварюванні нержавійки. Зменшується зона термічного впливу.
Крім того, при імпульсної зварюванні практично відсутні зварювальні бризки, що значно економить зварювальні матеріали (зварювальний дріт для нержавійки – дорогий продукт) і збільшує продуктивність, скорочуючи час на зачистку зварювального шва.mangal my passive

Якщо добре наловчитись, то можна виготовляти досить непогані і якісні мангали. Ціна таких мангалів коливається в районі 1 тис. гривень.chertezh mangala chertezh mangala1 mangal cher. my passive 2 mangal cher. my passive
Можна виготовляти мангали із звичайної сталі, ціна на такі мангали нижча, але простота, доступність матеріалів та швидкість їх виготовлення дозволяє компенсувати нижчу вартість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *