ВІДКРИВАЄМО ТАТУ-САЛОН

ВІДКРИВАЄМО ТАТУ-САЛОН

 

ВІДКРИВАЄМО ТАТУ-САЛОН

Татуювання ніколи не виходять з моди і останнім часом навіть, навпаки, переживають чергову хвилю популярності. Хоча якісне татуювання, зроблене майстром у своїй справі, коштує зовсім недешево. Тату-салон може стати прибутковим бізнесом при дотриманні певних умов.

Для повноцінної роботи вам буде потрібно сучасне хороше обладнання, вартість якого не настільки вже низька. Приміром, якісна машинка для нанесення татуювань коштує близько $ 300-400. За нинішнім курсом валюти ціна виходить пристойна. При цьому не забувайте, що у майстра повинно бути мінімум три таких машинки.

Витрати на відкриття бізнесу безпосередньо залежать від його масштабу. Так, якщо ви самі є майстром тату, то можна відкрити невелику тату-студію і працювати там самостійно. У цьому випадку витрати оцінюються в $ 4-5 тис. Вони будуть мінімум в два рази більші, якщо ви плануєте повноцінний тату-салон, де клієнти можуть не тільки зробити татуювання, але і пірсинг, шрамування, перманентний макіяж (татуаж). Найчастіше такі салони також продають спеціальне обладнання для нанесення татуювань і проводять навчальні майстер-класи для початківців майстрів.

Документи для відкриття тату-салону

Відповідно до російського законодавства, нанесення татуювань не розглядається як окремий вид діяльності, тому всі тату-салони в нашій країні оформляються в якості процедурних кабінетів. Відповідно, і порядок їх відкриття такий же, як у останніх. Перш за все, вам буде потрібно зареєструватися як юридичної особи. Для відкриття тату-салону підійде як форма товариства з обмеженою відповідальністю, так і ФОП. І той, і інший варіант має певні переваги і недоліки, тому заздалегідь вивчіть всі особливості та нюанси.

Також вам потрібно буде відкрити розрахунковий рахунок у банку, замовити та зареєструвати в печатку, оформити в податковій інспекції бланки. Крім того необхідно отримати дозволи. Дозвіл у місцевої адміністрації на відкриття в обраному вами приміщенні салону, що виконує медичні послуги (до таких належать татуаж і пірсинг – порушення шкірного покриву), документи про оренду (власності), план виробничого контролю, медична ліцензія. Так як вимоги до тату-салонів схожі з вимогами до косметологічних кабінетів, то варто ознайомитися з Методичними вказівками «Організація та здійснення санепіднагляду над лікувально-профілактичними установами косметологічного профілю та косметичними кабінетами».

Також необхідно для всіх співробітників салону оформити медичні книжки. При цьому ваш персонал щорічно в установленому порядку повинен проходити медичний огляд. Фахівець, який проводить процедури татуювання, повинен мати середню медичну освіту, а призначати процедуру може після огляду лікар, що має медичну освіту за спеціальністю дерматовенерологія і минулий підвищення кваліфікації з медичної косметології. Відповідно, якщо у вас ТОВ, то такий фахівець повинен офіційно перебувати в штаті вашого салону, інакше ліцензію ви не отримаєте. Приватним підприємцям в цьому плані дещо простіше. Вони можуть направляти клієнтів попередньо до лікаря і наносити татуювання тільки після отримання довідки від фахівця про відсутність протипоказань.

Ліцензію на здійснення медичної діяльності видають протягом 45 днів з моменту подачі заяви. Для отримання ліцензії є певні вимоги. До таких відноситься наявність на праві власності або іншій законній підставі будинків, будівель, споруд та (або) приміщень, необхідних для виконання заявлених робіт (послуг) та відповідають встановленим вимогам, а також наявність на праві власності або іншій законній підставі медичних виробів (устаткування, апаратів, приладів, інструментів), необхідних для виконання заявлених робіт (послуг) і зареєстрованих у встановленому порядку.

Тату бізнес являє собою в законодавчому плані щось середнє між медичним і косметичним. Але у нього є свої особливості, які не враховуються чиновниками. Наприклад, до цих в нормативних актах відсутнє чітке визначення того, що ж таке представляє з себе татуювання. Відповідно, на практиці власники тату-студій і салонів нерідко стикаються з проблемами з ліцензуванням. Хтось називає художнє татуювання татуажем або перманентним макіяжем, в результаті чого вимоги до персоналу, який працює в такому салоні, можуть змінюватися. Все це значно ускладнює роботу майстрів, які проводять процедури нанесення татуювань.

Вибираємо місце для тату-салону

Найдешевший за ціною варіант приміщення для тату-студії – це зняти квартиру на першому поверсі житлового будинку і приймати клієнтів тут. Однак цей варіант є далеко не найкращим. До тату-салону пред’являються суворі санітарні вимоги, які включають в себе наявність окремого входу, миються підлоги, стіни і навіть стелі в кабінеті, де проводяться процедури.

Існують вимоги і до площі приміщення: на одне робоче місце повинно припадати не менше 12 кв. метрів. Для нормальної роботи студії при дотриманні норм СЕС потрібно мінімум 20-30 кв. метрів. Як правило, тату-салони орендують кабінети в салонах краси, в перукарнях чи фітнес-центрах. Вони можуть відкриватися і в окремо розташованих будинках (найчастіше у переобладнаних підвалах). Причому в даному випадку зовсім необов’язково вибирати приміщення в центрі міста, враховуючи, в першу чергу, його відвідуваність. Цілком можна обійтися і великим житловим районом. Якщо у вас будуть працювати хороші майстри, то до вас будуть приїжджати і з іншого краю міста. Нанесення татуювань – це не той вид послуг, якими вирішують скористатися, піддавшись миттєвому пориву. Як правило, людина, яка вирішила зробити тату, спочатку вивчає відгуки про майстрів, студіях і розцінках і вибирає кращий для нього варіант.

По суті, головна умова успіху тату-салону – це майстри, які там працюють. Але якщо ви збираєтеся надавати і додаткові послуги (наприклад, пірсинг), то в цьому випадку варто уважно поставитися до вибору місця для розміщення вашого салону. Оптимальне місце – центр міста, ближче до місць скупчення молоді (поруч зі станцією метро, біля університету і т. д.). Віддавайте перевагу приміщень, де раніше розташовувався масажний салон або стоматологічний кабінет. У цьому випадку вам не доведеться вкладати багато коштів у ремонт.

Вартість оренди приміщення обійдеться тату-студії в суму від 300 $ на місяць. Точна сума залежить від площі, стану приміщення, регіону. До вартості оренди додавайте також витрати на електрику, воду та інші комунальні платежі. Додаткові витрати пов’язані з виготовленням та монтажем вивіски. Вона повинна бути помітною і при цьому відповідати за стилем оформлення «духу» вашого закладу. Виготовлення найпростішої вивіски обійдеться в 2-3 тис. Гривень. Точна сума буде залежати від її розміру та складності роботи.

Устаткування для тату-салону

На покупку необхідного обладнання, витратних матеріалів та меблів потрібно ще від $ 3 тисяч. Список необхідного включає в себе стіл для тату, на якому знаходиться клієнт, поки майстер працює (4 тис. грн.), універсальний підлокітник (від 2 тис. грн за штуку, потрібно мінімум дві штуки), опромінювач для знезараження приміщення (від 3 тисяч грн.), тату-машинка (від 3 тисяч грн., потрібно мінімум три штуки), апарат для перманентного макіяжу (5 тисяч грн.), пігмент для нанесення ( від 1 тис. Грн.), набір для пірсингу (від 3 тисяч грн.). Додаткове обладнання включає в себе бахіли, одноразові рукавички, одноразові простирадла, фартухи, шапочки, медичні маски, дезінфікуючі засоби і т. д. На все це потрібно ще близько 1 тисячі грн.

Не забувайте ретельно обробляти обладнання: зазвичай в тату-салонах використовуються методи стерилізаційної та передстерилізаційного очищення тату-машин. Устаткування замочується в спеціальних розчинах і проходить ультразвукову чистку. Додатковий плюс тату-студії – надання послуг з виведення татуювань. Для цього доведеться придбати спеціальне обладнання, вартість якого становить від 50 тисяч грн.

Знайти обладнання для нанесення татуювань вітчизняного виробництва навряд чи вдасться. Поставляється обладнання переважно з Америки та європейських країн. Тому ціни на нього дуже сильно залежать від курсу валюти. У кризу нове обладнання може виявитися не по кишені підприємцю.

Не забувайте, що вам потрібно оформити необхідні дозвільні документи та сертифікати в СЕС і в спеціалізованих сертифікуючих фірмах. Сертифікація одного робочого місця обійдеться в суму від 300 грн.

Кадрове питання

Як уже згадувалося вище, хороший фахівець з нанесення татуювань – це одна з головних умов успіху тату-салону. Однак знайти такого майстра буде непросто, адже кількість тату-студій і салонів набагато менше, ніж, приміром, звичайних салонів краси. Дивно, але знайти майстра по популярному нині перманентного макіяжу або татуажу набагато простіше, ніж фахівця з тату. Оптимальний варіант – це якщо ви самі є таким майстром і плануєте в перший час працювати у своїй студії самостійно. Тим не менше, все одно рано чи пізно вам доведеться розширювати штат працівників. Їх пошук краще починати заздалегідь. Багато майстрів тату починають свою діяльність з роботи на дому нелегальним чином, а потім, набравши достатньо досвіду і робіт для портфоліо, приходять в студії та салони з офіційним працевлаштуванням.

Не забувайте також, що майстри, які дбають про свою репутацію і якість своєї роботи, регулярно проходять різні курси для підвищення професійних навичок. Вартість такого навчання складає в середньому 5 тис. грн. Кваліфікований фахівець повинен мати хоча б середню медичну освіту, мати уявлення про анатомію, анестезії, антисептику і т. д. Крім того, він повинен мати настільки важливими якостями, як вміння малювати, посидючість, терпіння. Він повинен володіти всіма стилями тату мистецтва і при цьому його роботи повинні володіти індивідуальністю. Вимог, як ми бачимо, до майстра тату пред’являється чимало. Більшу частину персоналу тату-салони знаходять за рекомендаціями. Навіть у великому місті кількість любителів, цінителів і майстрів тату обмежена. Вони утворюють свого роду клуб за інтересами, тому ви завжди можете пошукати фахівців, що підшукують нову роботу, через знайомих у цій сфері. Як правило, майстер, який працює в тату-салоні, отримує певний відсоток від виручки. Ця частка може становити до 50%. Ставка залежить від кваліфікації та репутації самого майстра, а також від рівня розкрутки і відвідуваності салону.

Недолік законодавчої бази в цій області створює чимало труднощів. Наприклад, у нашій країні в реєстрі трудових професій відсутня така спеціальність, як «татуювальник», тому в трудових книжках легально працюючих майстрів вказується туманна формулювання «художник».

Реклама і просування тату-салону

Протягом першого року роботи будьте готові вкладати чимало коштів у розкрутку своєї студії. Для цього можна використовувати рекламу в спеціалізованих друкованих виданнях, зовнішню рекламу, рекламу в інтернеті на різних місцевих сайтах і форумах, а також у соціальних мережах. Відмінно працює і власний сайт з прикладами ваших робіт, прайс-листом на послуги та контактами. А от від оголошень на радіо і телебаченні краще відмовитися: ці форми реклами дуже дорогі і малоефективні для вашого напряму роботи. Не забувайте про активну участь у різних професійних заходах по вашому профілю. Це різні тату-фестивалі і конвенції, виставки косметичних послуг і т. д.

Ціни на послуги тату-студій

Вартість виконання татуювання та надання інших послуг традиційно залежить від розміру та складності роботи. За «міру обчислення» площі татуювання використовується малюнок розміром із сірникову коробку або сигаретну пачку. Вартість самого маленького малюнка обійдеться в суму від 300 грн. і вище. Проколоти вуха коштуватиме близько 150 грн, а корекція контуру губ із заповненням (растушевкой) або брів – від 1 тисячі грн., татуаж вій і стрілки (один з найнебезпечніших видів татуажу) – від 500 грн. Виправлення або набивання старої татуювання обходиться так само, як і набивання нової або навіть дорожче. При цьому не забувайте, що нанесення татуювання або татуажу вимагає в більшості випадків подальшої корекції. Вартість її, як правило, включає в себе тільки вартість витратних матеріалів у початківців майстрів. Професіонали дають знижку близько 20-30% від первісної ціни. Найдорожче обходиться видалення старої татуювання. Вартість цієї процедури становить від 70 грн за кв. сантиметр.

Скільки заробляє тату-студія

Навіть сама невелика студія може заробляти від 30 тисяч грн. щомісячно. Очікувати такий прибуток можна не раніше ніж через рік роботи. Саме стільки йде у нового салону на формування постійної клієнтури. До регулярних витрат студії відноситься покупка витратних матеріалів, оренда приміщення площею від 25 кв. метрів, реклама, податки та відрахування до фондів … Не забувайте також і про 30-50% від вашої виручки, які будуть забирати собі ваші наймані майстри.

Для відкриття невеликого тату-салону буде потрібно від 100 тисяч грн. Його прохідність повинна становити мінімум п’ять-шість чоловік на день, які будуть робити які-небудь процедури або купувати товари (наприклад, обладнання, пірси і т. д.). Це не так вже й мало, тому бажано максимально урізноманітнити перелік послуг, які ви будете пропонувати. Так ви отримаєте додаткову перевагу перед своїми головними конкурентами – майстрами-одинаками, які працюють на дому нелегально і пропонують своїм клієнтам максимально низькі ціни.

Рентабельність салону можна збільшити, пропонуючи всім бажаючим навчання основам художнього татуювання або татуажу. Повний курс такого навчання обійдеться в 2 тисячі грн. Однак якщо ви плануєте надавати такі послуги і видавати пройшли навчання сертифікати, вам необхідно зареєструватися як НОУ. Це пов’язане з додатковими витратами і труднощами.

Компанії, де початківці майстра проходять навчання, часто пропонують своїм учням придбати необхідне обладнання у них же з вигідної знижкою. Причому на основне обладнання знижка може становити до половини роздрібної вартості. Робиться це для того, щоб отримати постійного клієнта, які буде регулярно купувати у вас витратні матеріали і проходити в подальшому додаткові курси підвищення кваліфікації. Продаж такої продукції – це окремий напрямок в діяльності вашого салону. Для його розвитку потрібні додаткові вкладення. При великій кількості напрямів на рівень окупності салон вийде в тому випадку, якщо він буде обслуговувати мінімум десять клієнтів на день.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *