Управління сайтом Sitemap

Про файли Sitemap

Файл Sitemap дозволяє повідомити Google та іншим пошуковим системам про те, як організовані дані на вашому сайті. Пошукові роботи (наприклад, Googlebot) переглядають цей файл, щоб більш точно індексувати ваші сторінки.

Якщо сторінки файлу коректно пов’язані один з одним, пошукові роботи можуть виявити більшу частину матеріалів. Тим не менш, за допомогою файлу Sitemap можна оптимізувати сканування сайту, особливо в таких випадках:

Розмір сайту дуже великий. Пошукові роботи Google можуть пропустити нещодавно створені або змінені сторінки.
Сайт містить великий архів сторінок, які не пов’язані один з одним. Щоб вони були успішно просканувати, їх можна перерахувати у файлі Sitemap.
Ваш сайт створений недавно, і на нього вказує мало посилань. Робот Googlebot і інші пошукові роботи сканують Інтернет, переходячи по посиланнях з однієї сторінки на іншу. Якщо на ваш сайт вказує мало посилань, його буде складно знайти.
На сайті використовується мультимедійний контент, він відображається в Новинах Google або використовує інші анотації, сумісні з файлами Sitemap. З файлів Sitemap може отримувати додаткову інформацію для відображення в результатах пошуку.
Файли Sitemap також можна використовувати для надання системі Google метаданих про ваших сторінках. Це такі відомості, як дата оновлення сторінки, періодичність її зміни і її важливість в порівнянні з іншими URL на сайті.

Файли Sitemap також можна використовувати для надання системі Google метаданих про типи контенту, включаючи відеофайли, зображення і матеріали для мобільних пристроїв. Наприклад, про зображення і відеофайли ви можете повідомити наступну інформацію:

У записі про відео може бути вказана його тривалість, категорія і придатність для сімейного перегляду.
Запис про зображення може містити відомості про його темі, тип і ліцензії.
Увага! Навіть якщо ви створили файл Sitemap, це не гарантує, що Google буде сканувати та індексувати всі ваші сторінки, так як ці процедури виконуються за допомогою складних алгоритмів. У більшості випадків ці файли приносять користь і не викликають помилок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *