Чи варто оновлювати WordPress

Чи варто оновлювати WordPress

Якщо коротко, то так. Оновлення WordPress виходять досить часто і, на жаль, не завжди проходять так гладко, як хотілося б. Часто виникають проблеми із сумісністю тем і плагінів. У цій статті ми розглянемо типи оновлень, і чому варто оновлювати WordPress якомога швидше.
WordPress-development mypassive
Оновлення WordPress

Оновлення WordPress діляться на два типи: основні релізи (major release) і технічні (point release або maintenance release). Основні релізи містять новий функціонал, великі зміни і доповнення в API, так само в них усуваються помилки, знайдені в попередніх версіях. Технічні релізи за змістом набагато менші, і як правило виходять частіше. Вони усувають помилки і уразливості системи, не роблячи при цьому великих змін.

Відрізнити основний реліз від технічного дуже легко. Основні релізи нумеруються головним числом версії, наприклад: 3.4, 3.5, 3.6. Технічні релізи використовують другорядне число: 3.4.1, 3.4.2, 3.5.1.

WordPress відомий своєю зворотною сумісністю, і правильно написані теми і плагіни для більш ранніх версій WordPress, будуть однаково добре працювати і в більш нових версіях. Тим не менше, користувачі часто стикаються з темами і плагінами, які з тієї чи іншої причини «ламаються» при оновленні WordPress, особливо якщо мова йде про основний реліз. Це одна з причин, по якій багато хто воліє не оновлювати WordPress до останньої версії, але не всі знають, що це небезпечно.

Оскільки WordPress є проектом з відкритим вихідним кодом, будь-який бажаючий може порівняти поточну версію з попередньою, і дізнатися які саме уразливості були знайдені в попередній версії. Це означає, що зловмисникам не доведеться навіть шукати уразливості, щоб ними скористатися. Це ставить під загрозу ті сайти, власники яких не оновлюють WordPress вчасно, особливо при технічних релізах.

Оновлюйте WordPress вчасно, і не забувайте про резервне копіювання. Якщо ви шукайте інструкцію по оновленню WordPress, радимо звернутися до документації.

Оновлення плагінів

Більшість конфліктів при оновленні WordPress відбуваються з плагінами. Автори популярних плагінів готуються до оновлення заздалегідь, і часто оновлюють свої плагіни для сумісності ще до виходу нової версії WordPress. Як правило з такими плагінами рідко виникають які-небудь конфлікти.

Є плагіни, які оновлюються після виходу нової версії. Автори таких плагінів зазвичай чекають скарг з боку користувачів, перш ніж випустити нову версію. З такими плагінами проблеми виникають частіше, і багато користувачів воліють відкласти оновлення WordPress до моменту поновлення плагіна, якщо такий плагін критичний для їхнього сайту.

Є плагіни, які абсолютно не оновлюються. Такими плагінами користуватися так само небезпечно, як і старою версією WordPress. З недавніх пір в директорії на WordPress.org з’явилося попередження про те, що плагін не оновлювався протягом двох років.

Так само як і сам WordPress, плагіни варто оновлювати вчасно і по тих же самих причин. Багато розробники плагінів ведуть список змін, до якого можна звернутися, щоб дізнатися, що конкретно змінилося в новій версії. У директорії на WordPress.org для кожного плагіна існує блок «Сумісність» (Compatibility), де можна дізнатися про сумісність плагіна з вашою версією WordPress.

Якщо при оновленні плагіна виникли неполадки, то обов’язково зверніться до автора через форум підтримки.

Оновлення тем

З темами все набагато простіше, ніж з плагінами, особливо якщо тема встановлена з офіційної директорії на WordPress.org, оскільки такі теми проходять ретельну перевірку при кожному оновленні. Проблеми з темами при оновленні WordPress виникають вкрай рідко, навіть з тими, що ні оновлювалися більше двох років.

Якщо ж ви користуєтеся темами не з офіційних ресурсів, то вірогідність збоїв набагато вище. Радимо звернутися до нашої статті: Чому теми для WordPress варто скачувати тільки з офіційних ресурсів.

Висновок

Отже, чи варто оновлювати WordPress? Так. З основними релізами можна трохи почекати, а ось з технічними релізами краще оновлюватися в цей же день.

Більшість зломів WordPress відбувається через застарілі версій системи і плагінів. Не забувайте про резервне копіювання, а по можливості, перевіряйте поновлення локально або на іншій копії живого сайту. При виникненні збоїв і конфліктів після поновлення обов’язково зверніться в форум підтримки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *