Виробництво сухариків

Як відкрити виробництво сухариків?

Якщо вибирати найпопулярніші снекові продукти, то серед них обов’язково будуть сухарики. З різними смаками, різної форми і розміру, зі всіляких сортів хліба – ці вироби заслужили популярність серед найширшої клієнтської аудиторії. Люблять їх і діти, яким подобається хрустіти «сушеним хлібом» з незвичайними смаками.suharik my passive
Люблять їх і дорослі – в барах, вдома перед телевізором, в дорозі. Скрізь сухарики можуть бути дуже до речі. Особливо коли хочеться перекусити чимось смачним і недорогим.

Загалом, сухарики з різними смаками і без добавок – є дуже популярним продуктом в нашій країні. А це означає, що прийшла пора поговорити про організацію бізнесу з виробництва сухариків.

Переваги даної ідеї бізнесу.

Перше – це затребуваність кінцевого продукту. Хто б що не говорив, але сухарики в нашій країні люблять. Майже так само сильно, як насіння або чіпси. Може бути, навіть більше, ніж чіпси. А якщо продукт затребуваний, значить, його будуть купувати. Потрібно тільки створити і піднести потенційному покупцеві.

Друга перевага – простота приготування і дешевизна ресурсів. Хліб, приправи – ось, власне, і все, що знадобиться. Крім устаткування, звичайно ж.

Третій плюс – відносно недороге обладнання. Повністю укомплектований невеликий цех обійдеться в 200 тисяч гривень. А на самоокупність проект вийде вже через 6-7 місяців після запуску.

Недоліки теж є. Найголовніший мінус – висока конкуренція. Сухарики – продукт затребуваний і простий у приготуванні. Не дивно, що багато підприємців звертають на нього увагу. Але якщо правильно подати його потенційної аудиторії (назва, упаковка), що не задирати ціни і постійно експериментувати зі смаками, можна знайти свою віддану аудиторію навіть в умовах високої конкуренції. Спочатку можна спробувати працювати тільки в межах району або навіть міста, далі виходити на область, а потім і на всю країну.

Як готують сухарики?

Процес приготування гранично простий. Особливо, за наявності спеціального обладнання, яке виробляє смачні снеки практично в автоматичному режимі.

Спочатку хліб нарізається належним чином. Хліб для приготування сухариків зазвичай використовують дрібнопористий, хоча використовувати можна будь-який. Його нарізають кубиками або соломкою. Деякі виробники пропонують і більш екзотичні варіанти. Але, на наш погляд, це зайве. Нестандартна форма здорожує виробництво, а значить і для клієнтів ціни на сухарики будуть вищими.my passive

Далі в спеціальній печі нарізаний хліб сушиться при високій температурі протягом декількох хвилин. Зазвичай цей процес займає 10-20 хвилин.

Відразу після обсмажування в отримані сухарики додають різні приправи. Природно, тут немає ніяких правил і обмежень. Можете експериментувати, виявляючи нові цікаві смаки. Але, найголовніше, пам’ятайте, що ви повинні орієнтуватися, в першу чергу, на смаки та уподобання клієнтів.

Щоб зрозуміти, що їм подобається, можна піти по стопах компанії Lays, які у себе на сайті влаштовували «битви» між різними смаками. Якому смаку клієнти віддавали перевагу (шляхом голосування), той і потрапляв на полиці супермаркетів. Ви також можете запустити свій сайт і влаштовувати там опитування чи голосування серед користувачів.

Повернемося до процесу приготування сухариків. На наступному етапі готовий продукт охолоджують, розфасовують по упаковках і відправляють на склад. А вже звідти сухарики потрапляють на полиці магазинів.

Що стосується сировини, то для приготування 10 кг сухариків потрібно 15 кг хліба, 400 г приправ і спецій і близько 4 л рослинного масла.

Приміщення та обладнання.

Приміщення для цеху має бути не менше 50 м². Можливо, й більше, якщо ви відразу вирішите розгорнути масштабне виробництво сухарів. Приблизно така ж площа необхідна для організації складу готової продукції та сировини для її приготування. Вимоги до приміщення – водопостачання, каналізація, опалення, вентиляція. Все стандартно. Природно, доведеться підготуватися до візиту пожежників і СЕС.

Устаткування. Вам знадобиться чотири великих верстата. Це автомат для нарізки хліба, піч, дражировочная машина і апарат для автоматичного фасування і упаковки. Хліборізка обійдеться в 40-50 тисяч рублів. Хороша піч буде коштувати близько 30 тисяч рублів. Дражировочная машина (необхідна для змішування сухариків і спецій) коштує близько 20 тисяч рублів. А за пакувальний автомат доведеться розлучитися ще з 40 тисячами рублів. Разом, витрати в основне обладнання складуть близько 140 тисяч рублів.

Додатково потрібно буде докупити столи, ваги, посуд для зберігання, шафи, контейнери, а також стелажі і полиці для складу.

Підбір персоналу

Тут майже все стандартно. Необхідний керуючий, менеджери з продажу та роботи з клієнтами, бухгалтер (можна віддати роботу на аутсорсинг), механік для підтримки працездатності верстатів, а також дві пари працівників. Останні будуть управляти безпосередньо верстатами під час виробництва.

Але це ще не все. Навіть керуючий не є найголовнішою фігурою. Найважливіша людина в цеху – це технолог. Саме він буде займатися складанням нових рецептів для виробництва ще більш фантастичних смаків. Якщо вам вдасться знайти і переманити до себе хорошого технолога, то, вважайте, половина успіху вже у вас в кишені.

Упаковка

Як правило, виробники сухариків, та й інших снеків, використовують металізовану плівку з нанесеним на її поверхню малюнком (дизайном). Варто врахувати, що для розфасовки 100 кг сухариків по 50 г знадобиться близько 5 кг плівки. Також сухарики можна пакувати в оригінальні паперові
пакети.
Дизайн упаковки – це взагалі окрема історія. Це настільки важливе питання, що йому варто приділити найпильнішу увагу. Майже така ж, як підбору технолога. Ні в якому разі не економте на дизайні. Зверніться до хорошого фахівця (можна до фрілансера) і попросіть підготувати яскравий і запам’ятовується макет дизайну упаковки. Не дивуйтеся, якщо за просту картинку у вас попросять від 3 і більше тисяч гривень. Повірте, ці вкладення окупляться багаторазово, якщо упаковка стане яскравою і такою, що запам’ятовується.

Як реалізувати готову продукцію?

Припустимо, у вас на складі вже предостатньо готового продукту. Його потрібно терміново продати. Найпростіший і ефективний спосіб реалізації – укладання договорів співпраці з великими магазинами і роздрібними мережами. Так, продавати доведеться за нижчою ціною. Але ви виграєте за рахунок значно більшого обороту.

Ще одна категорія клієнтів – бари, кафе і ресторани вашого міста. Тільки тут є важливе уточнення. В бари і кафе, само собою, можна пропонувати ту ж продукцію, що й у магазини. А от з ресторанами все складніше. Навряд чи вони будуть продавати своїм клієнтам сухарики в упаковці. А от використовувати сухарики в своїх стравах – чому б і ні. Єдина умова – ці сухарики повинні бути без будь-яких добавок.

На закінчення хочеться сказати наступне. Сухарики – дуже популярний і затребуваний продукт. Так, конкурентів багато. Але їх не варто побоюватися, якщо ваш продукт завжди свіжий, смачний і в красивій упаковці. Бажаємо успішного бізнесу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *